Стретчінг

Проводиться набір у групу МАМА+МАЛЮК

В першу чергу це заняття – можливість для мам займатися разом із дитиною;

По друге -темп занять розмірений,який дозволяє приділити увагу малюку при потребі та багато стретчінгу;

ПО третє- це спеціально розроблений комплекс вправ для реабілітації після родів!

Це місце для спілкування  мам, де їм ще і  допоможуть  розгрузитися психологічно!

Стретчінг (Stretching) – це система вправ, основна мета яких – розтяжка зв’язок і м’язів, а також підвищення гнучкості тіла. Назва цього напрямку фітнесу запозичена з англійської мови: слово Stretch в перекладі на українську означає «еластичність, розтягнення».


Всупереч поширеній думці стретчінг – це не просто можливість сісти на шпагат. Є велика кількість вправ, спрямованих на розтяжку м’язів шиї, рук, спини, ніг, а також технік, спрямованих на підвищення пластичності суглобів і розтяжки глибоких м’язів. Стретчінг є складовою частиною комплексу оздоровчої гімнастики, входить в антицелюлітну програму, а крім того, його обов’язково використовують під час підготовки спортсменів у багатьох видах спорту.

Під час вправ короткочасна напруга м’язів чергується з їх розслабленням. За рахунок цього і з’являється можливість зняти зайву напругу з м’язів, відновити сили і відпочити за лічені хвилини. Важливим моментом є те, що при зміні інтенсивності навантажень і залученні різноманітних видів розтяжок і їх комбінацій залученими в процес виявляються майже всі групи м’язів.

Істотним плюсом стретчінга є його близькість до природних рухів. Задумайтесь: коли ми прокидаємося після сну, немає нічого приємнішого, ніж гарненько потягнутися. Так само приємно зробити це після тривалої сидячої роботи: коли ми потягуємось, сонливість і втома залишають наше тіло! За рахунок стимуляції роботи м’язів під час розтягування, вправи стретчінга покращують рухливість суглобів, збільшують еластичність сухожиль і зв’язок.

Що таке гнучкість?

Гнучкістю називається здатність суглобів здійснювати рухи максимально можливої ​​для них амплітуди. Це якість у першу чергу залежить від еластичності примикаючих до суглобів м’язів і їх фасцій (оболонок). Якщо м’язи і навколишні їх тканини мають високий ступінь еластичності, відповідні їм суглоби здатні здійснювати рухи максимальної амплітуди. Якщо м’язи закріпачені, амплітуда руху суглобів скорочується. Хоча м’язи зазвичай досить довгі, щоб здійснювати рухи максимальної амплітуди, еластичність їх обмежена умовними міотатичним рефлексом.

Існує три типи вправ, при виконанні яких відбувається розтягування або подовження м’язів: статичні, динамічні, балістичні.

Статичний стретчінг – це дуже повільні рухи, за допомогою яких приймається певна поза і особа що займається утримує її протягом тридцяти секунд-однієї хвилини. При цьому він може напружувати розтягнуті м’язові групи, періодично або постійно. Саме статичні вправи з розтягуванням м’язів отримали назву стретчінг. І саме статичне розтягування є найбільш ефективним видом даної методики. Але для загального розвитку, щоб краще розібратися в цьому питанні, слід дати визначення і двом іншим видам розтягування.

Динамічний стретчінг – це повільні пружні руху, що завершуються утриманням статичних положень в кінцевій точці амплітуди рухів.

Балістичний стретчінг – це махові рухи руками і ногами, а також згинання та розгинання тулуба, які виконуються з великою амплітудою і значною швидкістю. В цьому випадку подовження певної групи м’язів виявляється порівняно короткочасним. Воно триває стільки, скільки триває мах або згинання. Швидкість розтягування м’язів зазвичай пропорційна швидкості махів і згинань.

У чому перевага статичного стретчінга. Утримання статичного положення в кінцевій точці амплітуди руху більш ефективні для розвитку гнучкості, ніж махові або пружні.

Під час занять статичним розтягуванням відбувається гармонічний і природний розвиток і зміцнення систем і функцій організму. Фізіологічною основою таких вправ є активізація м’язових волокон за рахунок їх скорочення у відповідь на розтягнення.

Розтягуйтеся правильно!

Найважливіше правило: краще тягнутися менше, ніж занадто сильно! У розтягнутих м’язах повинно виникати лише легке напруження. Якщо м’язи перенапружені, то може наступити зворотний ефект: замість того, щоб розслабитися, вони рефлекторно скоротяться.

Кожну позу розтягування потрібно тримати протягом 10-30 секунд, в будь-якому випадку так довго, щоб зникло навіть легке напруження. Якщо цього не відбувається, значить, розтягнення було занадто сильним і його треба послабити, щоб добитися необхідного відчуття.

Дихати слід повільно, глибоко і рівно, не можна затримувати дихання. Кожне нове розтягування починайте з вдиху. Лише при нахилах потрібно завжди спершу видихнути.

Під час розтягування зберігайте стійке становище, не розтягуйтеся, інакше м’язи напружаться, а в такому стані вони нееластичні. Якщо розтягнення недостатнє, слід продовжити рух. Під час кожної вправи концентруйте увагу на тій частині тіла, яку розтягує – так ви швидше відчуєте, чи достатньо напружені м’язи. Для цього можна самим варіювати вправи, наприклад, злегка змінити кут розтягування.

Займаючись стретчінгом (stretching) у КРИСТАЛІ ви повільно, але вірно коригуєте свою фігуру, стаєте більш гнучкими, виправляється ваша постава, хода.

Якщо ви не любите бігати, стрибати, але хочете мати підтягнуту фігуру, то приходьте займатися стретчінгом.
 

Порада  від КРИСТАЛУ:
У чому приходити на заняття стретчінгом

Найкраще займатися стретчінгом без взуття – босоніж. Однак, можна займатися стретчінгом і в м’якому взутті, типу чешок, балетних туфель. Одяг для заняття стретчінгом не повинен заважати руху. Особливих вимог до форми для занять стретчінгом немає. Ви вибираєте самі зручний одяг і взуття для занять стретчінгом.

Понеділок

Вівторок

Четверг

П'ятниця