Айкідо – військове мистецтво, яке завдяки м’яким і плавним рухам, відсутності спарингів, особливої філософії, раціональним навантаженням є найбільш сприятливим для здоров’я і розвитку дітей. Ось пару причин чому Айкідо корисне для дітей.

1) Айкідо є неагресивним бойовим мистецтвом. Що це значить? В принципі, що ви не можете почати боротьбу з айкідо – ви можете лише закінчити її. Техніка Айкідо починається, коли хтось «порушує правила», тобто атаки.

2) Айкідо вчить дітей бути спокійними. Звичайно, діти не повинні бути спокійними весь час. Але Айкідо дає їм вибір. Якщо вони повинні сидіти в школі, або зосередитися на виконанні домашніх завдань, або зосередитися під час занять спортом, Айкідо показує їм, як саме це зробити. На початку і після завершення занять діти деякий час проводять в положенні Сейза – сидять з закритими очима і прямою спиною в тиші. Сейза позитивно впливає на формування гарної постави і допомагає дітям сконцентруватися на тому, що говорить вчитель. Крім того, така практика готує маленьких айкидок до занять і налаштовує їх на тренування в правильному настрої.

3) Айкідо вчить дітей практичної самооборони.

4) Заняття айкідо не вимагають спеціальної фізичної форми від дитини. Ви можете віддавати в секцію малюка з будь-якими параметрами і не боятися, що він не зможе займатися. Природно, як і в будь-якому виді бойових мистецтв, тут не обійтися без травм, проте, ця можливість мінімізується за рахунок багатогодинного відпрацювання безлічі технік падіння.

5) Завдяки особливими правилами поведінки, прийнятим в додзьо (етикету поведінки в залі), діти знайомляться з дисципліною, вчаться поважати себе та інших. Наприклад, всі учні роблять церемоніальний уклін перед тим, як увійти в додзьо і покинути його, а також вітають вчителя і один одного на початку і в кінці кожного тренування.

6) В айкідо існують різноманітні кидкові техніки. На тренуваннях для дітей часто практикується укемі (страховка при падінні вперед і назад) з тим, щоб вони навчилися правильно падати і могли уникнути травм при подальшому відпрацюванні цих технік. Укемі також допомагають дітям розвинути гнучкість, рухливість і відчуття рівноваги, оберігають дітей від різних непередбачених ситуацій, уміння правильно падати часто захищає їх від вивихів, травм і розтягувань в звичайному житті.

Айкідо для дітей це не тільки регулярні тренування і навички захисту. Це і величезний оздоровчий ефект занять, це виховання і дисципліна, це нові друзі і коло однодумців, це захоплюючі подорожі і веселі ігри.

Вівторок

Четверг

Субота